W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o literaturę. Czy pisarze są rozmowni? O życiu specjalisty od rozmów z pisarzami

Bitwa o literaturę. Czy pisarze są rozmowni? O życiu specjalisty od rozmów z pisarzami
Data rozpoczęcia 2019-11-26
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki
Kategoria Spotkanie

Gość: Michał Nogaś
Prowadzący: Jerzy Sosnowski

Czytelnik po przeczytaniu książki, która mu się spodobała, zwykle chce dowiedzieć się czegoś o jej autorze. Spodziewamy się, że skoro ktoś napisał utwór, który nas zaciekawił/wzruszył/rozbawił/zainspirował do myślenia, to sam jest człowiekiem interesującym/wrażliwym/zabawnym/mądrym.
Michał Nogaś (dziennikarz „Gazety Wyborczej”, w latach 2000-2016 związany z Radiową Trójką) od lat jeździ po całym świecie i przeprowadza wywiady z pisarzami. Rozmawiał z Salmanem Rushdim i Zadie Smith, z Wiesławem Myśliwskim i Olgą Tokarczuk, z Orhanem Pamukiem i Achillem Mbembe. Jacy są? Z kim rozmawiało się łatwo, a z kim najtrudniej? Kto onieśmielał, a kto skracał dystans? Kto był zupełnie inny, niż dziennikarz sobie wyobrażał?
Jerzy Sosnowski

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie.
Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej