W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o literaturę. Dziennik a sprawa polska

Bitwa o literaturę. Dziennik a sprawa polska
Data rozpoczęcia 2013-03-26
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Spotkanie

Teatr Stary w Lublinie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Bitwa o literaturę - Dziennik a sprawa polska

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie teatru.
Prowadzenie: Grażyna Lutosławska
Goście: Jerzy Jarzębski, Paweł Rodak

Dzienniki pisarzy to prawdziwa polska specjalność. Dąbrowska, Iwaszkiewicz, Gombrowicz, Białoszewski to kanon nie tylko dzienników, ale w ogóle literatury polskiej. Kiedyś dzienniki były ucieczką od oficjalnego życia literackiego i politycznego, w dzienniku, który często nie miał ujrzeć światła dziennego za życia autora można było pisać prawdę o sytuacji politycznej. Dziś już można pisać co się chce, dziennik jednak nadal kusi, ostatnio przebojem stał się „Dziennik” Jerzego Pilcha. Ukazały się ostatnio dzienniki Mirona Białoszewskiego, Sławomira Mrożka, ostatni tom dziennika Jarosława Iwaszkiewicza. Dzienniki znanych pisarzy stają się przebojami wydawniczymi. Czemu dzienniki są tak popularne w Polsce?
Krzysztof Varga, kurator programu literackiego w Teatrze Starym