W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o literaturę: Gorączka włóczęgi. Sprawy nieopisane. Podróże w głowie i w przestrzeni

Bitwa o literaturę: Gorączka włóczęgi. Sprawy nieopisane. Podróże w głowie i w przestrzeni
Data rozpoczęcia 2017-11-21
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru
Kategoria Spotkanie

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie.
Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. 

prowadzenie: Łukasz Drewniak
gość: Jacek Hugo-Bader

Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem, reporterem i pisarzem. Opowieść o jego drodze do pisania, wędrówkach po Rosji, poznawaniu rzeczywistości, ludziach, których sportretował. Spróbujemy namówić autora „Białej Gorączki”, „Dzienników kołymskich”, „Skuchy” na pierwszą próbę bilansu. Co może reporter postawiony wobec Historii i Natury, jak daleko i głęboko sięga, w co wolno mu się zanurzyć bezkarnie? Co dziwnego i niezwykłego w świecie i literaturze przydarzyło się jego pokoleniu i jemu samemu w XXI wieku. Jacek Hugo-Bader to przecież przedstawiciel generacji roczników pięćdziesiątych wchodzący właśnie w sześćdziesiąty rok życia. 
Łukasz Drewniak


Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji "Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa" na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

Cykl "Bitwa o literaturę" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.