W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o literaturę. Jak opisać człowieka?

Bitwa o literaturę. Jak opisać człowieka?
Data rozpoczęcia 2019-09-24
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie
Kategoria Spotkanie

Goście: Katarzyna Kubisiowska, Marcin Wilk
Prowadząca: Grażyna Lutosławska

Skąd się bierze popularność książek biograficznych? Jakie relacje łączą autorów i bohaterów biografii? Jak dociera się do materiałów? Jak unieść cudzy los i czy ma to – i jakie - konsekwencje?
Grażyna Lutosławska

Katarzyna Kubisiowska – dziennikarka Tygodnika Powszechnego, absolwentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, autorka biografii Danuty Szaflarskiej „Grać, aby żyć” i Jerzego Pilcha „Pilch w sensie ścisłym”, oraz książek „Rak po polsku” i „Lektury na ekranie, czyli mały leksykon adaptacji filmowych” (wraz z Barbarą Kosecką).

Marcin Wilk - dziennikarz, kurator związanych z literaturą wydarzeń. Autor dwóch biografii ("Tyle Słońca. Anna Jantar. Biografia", 2015; "Kwiatkowska. Żarty się skończyły", 2019) oraz reportażu historycznego ("Pokój z widokiem. Lato 1939", 2019). Prowadzi bloga www.wyliczanka.eu.


Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie.
Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej