W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o literaturę. Literatura przyniesiona z bazaru / Zyta Rudzka / PJM

Bitwa o literaturę. Literatura przyniesiona z bazaru / Zyta Rudzka / PJM
Data rozpoczęcia 2023-02-09
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki
Kategoria Spotkanie

"Ten się śmieje, kto ma zęby" to bieda-odyseja, monolog Wery, byłej fryzjerki, która właśnie została wdową i - pogrążona w coraz większej biedzie - wędruje przez Warszawę, by zdobyć rzeczy niezbędne do pochowania męża, Dżokeja. Szuka butów, ubioru, wódki na stypę. To także kolejna książka pisarki bezkompromisowej, nagradzanej i uważanej za jeden z najbardziej istotnych głosów polskiej literatury współczesnej.
O cięciu słów, pisaniu w trybie wściekłości i sympatii do bohaterów pomijanych Michał Nogaś rozmawiać będzie z Zytą Rudzką.

Zyta Rudzka - pisarka, dramatopisarka. Autorka sztuk teatralnych wyróżnionych m.in. Gdyńską Nagrodą Dramaturgiczną ( 2011) oraz Gold Remi na Worldfest Independent Film Festival w Huston (2016). W 2019 otrzymała Nagrodę Literacką „Gdynia” za książkę "Krótka wymiana ognia". Powieść znalazła się również w finale Nagrody Literackiej „Nike” (2019) oraz została uznana za jedną z dziesięciu najlepszych polskich powieści dekady według tygodnika „Polityka”. W 2020 za tryptyk powieściowy "Ślicznotka doktora Josefa", "Krótka wymiana ognia" i "Tkanki miękkie" otrzymała Nagrodę „Odry”. W 2021 roku otrzymała Nagrodę Literacką m.st. Warszawy oraz Nagrodę Literacką dla Autorki „Gryfia” za powieść "Tkanki miękkie". W 2022 roku ukazała się jej nowa powieść „Ten się śmieje, kto ma zęby” w Wydawnictwie W.A.B.

Prowadzenie: Michał Nogaś


Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego od 01.01.2023 r.
Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.