W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o literaturę: Po kobiecemu

Bitwa o literaturę: Po kobiecemu
Data rozpoczęcia 2017-12-05
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru
Kategoria Spotkanie

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie.
Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. 

prowadzenie: Grażyna Lutosławska
goście: Małgorzata Sobieszczak-Marciniak, Tomasz Pospieszny

Po kobiecemu, czyli jak? Tak jak Lise Meitner, uczona, która jako pierwsza zrozumiała zjawisko rozszczepienia jądra atomowego. Jak Maria Skłodowska-Curie, odkrywczyni polonu i radu. Albo jak Irena Joliot-Curie, odkrywczyni sztucznej promieniotwórczości. O działalności naukowej kobiet, barierach, które musiały pokonywać, przezwyciężaniu stereotypów, charakterystycznych nie tylko dla ubiegłych stuleci, mówić będą: autor książek o wybitnych uczonych Tomasz Pospieszny i autorka wstępów do tych publikacji Małgorzata Sobieszczak-Marciniak.
Grażyna Lutosławska


Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji "Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa" na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.
Cykl "Bitwa o literaturę" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej