W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o literaturę. Proszę o spokój

Bitwa o literaturę. Proszę o spokój
Data rozpoczęcia 2021-12-14
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ul. Jezuicka 18, 20-113 Lublin
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Bezpłatna wejściówka
Kategoria Spotkanie

Gość: Piotr Stankiewicz
Prowadzenie: Grażyna Lutosławska

Szczęśliwe życie jest możliwe bez względu na okoliczności, uważali stoiccy filozofowie. Wystarczy opanować emocje i ćwiczyć się w samodyscyplinie. Ich myśl inspirowała i władców, i niewolników. A skąd dziś popularność tego starożytnego systemu myślowego? Czy da się być stoikiem we współczesnym świecie? Co dziś powiedzieliby o nim Zenon z Kition i Marek Aureliusz?
Grażyna Lutosławska

Piotr Stankiewicz (ur. 1983) – pisarz i filozof, twórca i nauczyciel reformowanego stoicyzmu. 

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.

Wydarzenie transmitowane online na stronie (zakładka "Na żywo") oraz Facebooku Teatru Starego
 

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej