W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o literaturę. Rodzina na swoim

Bitwa o literaturę. Rodzina na swoim
Data rozpoczęcia 2013-04-16
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Spotkanie

Teatr Stary w Lublinie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Bitwa o literaturę - Rodzina na swoim

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.

prowadzenie: Grażyna Lutosławska
goście: Sylwia Chutnik, Marek Kochan

Jak wygląda obraz polskiej rodziny we współczesnej polskiej kulturze? Czy to rodzina tradycyjna, katolicka, czy dysfunkcyjna, czy też rodzina rozbita? Czy pojawiają się już nieoczywiste modele rodziny? Czy w ogóle temat rodziny, jeden z zasadniczych tematów polskiej kultury nadal istnieje? Jak wygląda polska rodzina w naszej kulturze? Czy zmiany w obrębie rodziny odzwierciedlają się w kulturze? W naszych filmach, serialach, powieściach.
Krzysztof Varga, kurator programu literackiego w Teatrze Starym

Obszernych fragmentów spotkania będzie można wysłuchać w audycji „Osobowości”, emitowanej na antenie Radia Lublin 15 kwietnia (poniedziałek) o godz. 20:00.