W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o literaturę: Skąd się wzięła literatura faktu?

Bitwa o literaturę: Skąd się wzięła literatura faktu?
Data rozpoczęcia 2018-05-29
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki
Kategoria Spotkanie

Prowadzenie: Jerzy Sosnowski
Goście: Przemysław Czapliński, Cezary Łazarewicz

Literatura faktu stanowi dziś być może najpopularniejszą gałąź piśmiennictwa. O biografiach, o reportażach, historycznych i nie, o relacjach z podróży dyskutujemy dziś częściej i żywiej niż o powieściach. Nagrodę Nike otrzymał w ubiegłym roku Cezary Łazarewicz za Żeby nie było śladów– opowieść o zamordowaniu Grzegorza Przemyka. Burzliwe spory wywołała Agata Tuszyńska książką o Wierze Gran, a Anna Bikont - o Irenie Sendlerowej. Jak długa jest tradycja literatury faktu i skąd wzięło się jej współczesne powodzenie?
Jerzy Sosnowski

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej