W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o literaturę: Tischner dziś. Co w praktyce oznacza "filozofia dialogu"?

Bitwa o literaturę: Tischner dziś. Co w praktyce oznacza "filozofia dialogu"?
Data rozpoczęcia 2018-03-20
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki
Kategoria Spotkanie

Prowadzenie: Jerzy Sosnowski 
Gość: Wojciech Bonowicz

 

W skonfliktowanej Polsce termin „dialog” przestał się dobrze kojarzyć. Prof. Jan Hartman głosi wręcz tezę, że była to sprytna metoda nawracania ateistów, paraliżująca u zarania ich zdrowe skłonności polemiczne. Przede wszystkim jednak wydaje się, że zniknął społeczny klimat na mówienie do siebie: „być może ja nie całkiem mam rację, być może ty masz trochę racji” – od czego, jak uczył ks. prof. Tischner, prawdziwy dialog musi się zacząć. Czy więc pora na odrzucenie filozofii dialogu jako uroczej, ale niepraktycznej baśni?
Jerzy Sosnowski

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie.
Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego.Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej