W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o literaturę: Wielki przypływ

Bitwa o literaturę: Wielki przypływ
Data rozpoczęcia 2015-11-10
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Płatny
Koszt udziału Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie
Kategoria Występ

Prowadzenie: Grażyna Lutosławska

Gość: Jarosław Mikołajewski 
Miliony uchodźców widzą Europę jako krainę dobrobytu, pokoju i wolności. Na Lampedusę, niewielką włoską wyspę, przybywają nielegalnie imigranci z Afryki. Uciekają przed wojną i ubóstwem. W chwili ich przybycia – jak mówi jeden z bohaterów książki Jarosława Mikołajewskiego Wielki przypływ – „musisz zmierzyć się z tym wyobrażeniem, jakie mają o tobie.” O wyspie, jej mieszkańcach i przybyszach z morza i o nas, którym przychodzi mierzyć się także z własnym o sobie wyobrażeniem, porozmawiamy z poetą i tłumaczem,  który nakreślił reporterski obraz tego miejsca. 

Grażyna Lutosławska Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji "Osobowości” na antenie Radia Lublin w każdy poniedziałek o 20:00. Cykl "Bitwa o literaturę" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. 

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej