W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

BOOM PAM & Ravid Kahalani (Yemen Blues, Izrael)

BOOM PAM & Ravid Kahalani (Yemen Blues, Izrael)
Data rozpoczęcia 2021-08-07
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Wydarzenie jest częścią Lubliner Festival 

Założony w 2003 r., żywiołowy czteroosobowy zespół BOOM PAM z Tel Awiwu dostarcza niesamowitej mieszanki śródziemnomorskiego rocka i muzyki surfingowej, odpowiedniej na każdą okazję, od fantazyjnych sal koncertowych po szalone, trwające do rana imprezy. Grupa odniosła ogromny sukces zarówno w klubach izraelskich jak i międzynarodowych, nie wyłączając scen najważniejszych festiwali muzycznych świata.

Najważniejsze występy zespołu obejmowały koncerty dla legendarnego izraelskiego zespołu Minimal Compact, a także dla Emira Kusturicy i jego The No Smoking Orchestra. Zagrali także podczas wystawy WOMEX (World Music Expo) w 2006 r., która zapoczątkowała ich światową karierę koncertową. Debiutancki album Boom Pam został nagrany we Frankfurcie dla niemieckiego wydawnictwa Essay Recordings, koprodukowany był przez DJ Shantel. Wiosną 2006 r. album szybko dotarł do pierwszej dziesiątki europejskich list przebojów muzyki światowej. Ich drugi album „Puerto Rican Nights” został również wydany przez Essay Recordings w 2008 r. Po powrocie do Izraela zespół nadal angażował się w liczne kolaboracje artystyczne, w tym z Batsheva Dance Company, wydając po drodze kilka izraelskich singli, nagrywając muzykę filmową i łącząc siły z nowojorską ekipą Balkan Beat Box. W niecodziennym koncercie zagrali z Orkiestrą Filharmonii Izraelskiej. Zadebiutowali w Ameryce Północnej na globalFEST w Nowym Jorku w 2007 r., a następnie koncertowali w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, otwierając koncert przed legendarnym VENTURES w Kalifornii i grając na Winnipeg Folk Festival oraz Montreal Jazz Festival. W 2010 r. ukazał się ich trzeci album, tym razem w Tel Awiwie, wydany przez wytwórnię Audio Montage, po którym odbył się premierowy występ SXSW i trzy europejskie trasy koncertowe. W 2014 r. zespół współpracował z kultową turecką piosenkarką SELDA i odwiedził Stambuł podczas serii prób. Z dużym powodzeniem grali także przedłużoną trasę koncertową w Japonii. Boom Pam grają razem żywiołową muzykę, intensywnie podróżując po całym świecie (Europa, USA, Kanada, Meksyk, RPA i Japonia) i kontynuując swoją magię dzięki unikalnej mieszance swobodnego, psychodelicznego surf rocka i śródziemnomorskich brzmień.

Na Festiwalu muzykom zespołu BOOM PAM towarzyszyć będzie znany izraelski wokalista Ravid Kahalani.

Ravid Kahalani – założyciel Yemen Blues / kompozytor / autor słów / lider i piosenkarz. Ravid w ciągu ostatnich kilku lat stał się ważną gwiazdą izraelskiej sceny muzycznej i wyjątkowym wykonawcą i muzykiem na współczesnej scenie muzycznej na całym świecie. Jego zamiłowanie do afroamerykańskiego soulu i bluesa, muzyki roots i tradycyjnych pieśni religijnych daje się usłyszeć w jego kompozycjach. Wszechstronny talent wokalny Ravida czerpie silnie z muzyki Sahary i Afryki Północnej. W 2010 roku Ravid stworzył projekt muzyczny „Yemen Blues” na podstawie swojej kompozycji, następnie wspólnie z Omerem Avitalem założyli grupę Yemeni Blues, która stała się ważnym projektem na całym świecie i zdobyła wiele wyśmienitych recenzji. Po ponad 500 koncertach od czasu założenia Yemen Blues, Ravid pracuje teraz nad swoim solowym projektem i kontynuuje występy z Yemen Blues.

  • Ravid Kahalani: Wokal
  • Dani Ever Hadani: Keyboard
  • Ira Raviv: Perkusja
  • Yuval Zolotov: Tuba

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej