W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Brazylijska Noc Tańca
Data rozpoczęcia 2017-06-03
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

Podczas Nocy Kultury tancerze z Brazylii zaprezentują swoje solowe choreografie, które powstały w ramach projektu „Yanka Rudzka. Gesty i tropy”.

Yanka Rudzka w latach 50 XX w. zrewolucjonizowała sztukę tańca współczesnego w Brazylii i wprowadziła pionierską metodę edukacji tanecznej. Projekt skupia się wokół relacji pomiędzy kulturą tradycyjną a współczesną sztuką. Podczas Nocy Kultury będziemy mieli okazję zobaczyć efekt tych kulturowych rozważań.

Neemias Santana: „The Gaze from Abyss”
Tancerz, choreograf i pedagog pracujący w Salwador da Bahia. Ukończył Wydział Tańca na Federal University of Bahia (UFBA). Od 2013 roku współpracuje z tancerzami, choreografami i producentami, którzy funkcjonują pod wspólną nazwą Nii/Colaboratório, z którymi rozwinął laboratorium tańca, zajmujace się płynnością ruchu, filozofią i kinematograficznymi dramaturgiami.
Sinha Guimaraes: “Arvorar”
Tancerka i badaczka z Bahia(Camaçari). Dyrektorka i choreografka the Sinha Guimarães Contemporary Dance Company. Rozwinęła swoją własną metodę dramaturgii ruchu.
Marcelo Galvao:”My body is made of samba”
Absolwent Wydziału Tańca Federal University of Bahia (UFBA). Obecnie pracuje nad artystycznym i akademickim rozwojem projektów opartych na tańcu towarzyskim oraz jego kompozycji w odniesieniu do tańca współczesnego.
Anderson Danttas (drag queen Dandara) “Dandara ByOnce”
Ukończył Bahia State Cultural Foundation (FUNCEB). Pracuje jako aktor w teatrze integracyjnym “A Outra Companhia de teatro” i producent wydarzeń artystycznych. Od 2016 występuje jako drag queen o pseudonimie Dandara ByOnce, podejmując zagadnienia płci, rasy oraz ich reprezentacji.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej