W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Brud. Cuchnąca historia higieny – spotkanie rodzinne

Brud. Cuchnąca historia higieny – spotkanie rodzinne
Data rozpoczęcia 2022-03-06
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa, II piętro
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie autorskie

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na spotkanie i warsztaty z autorem książki „Brud. Cuchnąca historia higieny” Piotrem Sochą, twórcą bestsellerowych „Pszczół” i „Drzew”.

Podczas spotkania wysłuchamy fascynujących i intensywnie pachnących historii o czystości i brudzie, a dowcipne ilustracje Piotra Sochy będą dla nas inspiracją do zadania plastycznego, które wykonamy wspólnie z autorem.

Brud. Cuchnąca historia higieny to fantastycznie zilustrowane kompendium wiedzy związanej z brudem, higieną i medycyną, z którego dowiemy się m.in.: Gdzie Król Słońce chodził piechotą? Co miał w nosie doktor dżuma? Co ma pijawka do depilacji? Czy makijaż może zabić? Jak kąpano się w starożytności, a jak w średniowieczu? Jak dbają o czystość dżiniści, jak Himbowie, a jak kosmonautki?

Piotr Socha - grafik, projektant, ilustrator. Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jeden z najpopularniejszych polskich ilustratorów prasowych, znany z rysunków pełnych poczucia humoru. Współpracuje z wieloma znaczącymi pismami, dziennikami i telewizją. Zajmuje się także projektowaniem książek, gier planszowych, audiobooków i logotypów.

Podczas spotkania możliwy będzie zakup książek w promocyjnej cenie.

Dla kogo: dla dzieci w wieku 8-13 i ich rodziców/dziadków/opiekunów
Zapisy: udział w spotkaniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz online dostępny na stronie internetowej warsztatykultury.pl
Spotkanie odbywa się w ramach tegorocznej odsłony projektu Patterns of Europe / Wzory Europy.