W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Bruno4ever - Lublin, dzień czwarty

Data rozpoczęcia 2012-11-26
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Brama Grodzka, ul. Grodzka
Kategoria Wydarzenie

Program:
-Godz. 17, Brama Grodzka (Stare Miasto), potem: ulica Grodzka – Plac po Farze - Zaułek Władysława Panasa, spektakl – performance Teatru „Alter” z Drohobycza: „Bruk. Paczka od Brunona Schulza”.

Nowy projekt Teatru „Alter”, łączący translokację przedmiotu z działaniami teatralnymi. Tym przedmiotem jest kostka brukowa z ulicy Mały Rynek w Drohobyczu, nosząca niewidoczne ślady pamięci czasów Brunona Schulza, symbolizująca tak niezwykły urok tego miasta jak i mroczne czasy wojny, Holokaustu i komunizmu. Bruk z Drohobycza - „paczka od Brunona Schulza” - został wysłany pocztą do Lublina, co jest częścią tej artystycznej akcji.

Kostka brukowa zostanie „ograna” przez aktorów z „Alteru” – i być może będzie na stałe zainstalowana w przestrzeni tak ukochanej przez innego samotnika i piewcę prowincji, Józefa Czechowicza. Pierwsza taką akcję „alterowcy” przeprowadzili na Rynku Starówki w Warszawie przed Muzeum Literatury przy okazji otwarciu wystawy drohobyckich fotografii Wojciecha Walkiewicza.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne