W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Bruno4ever - Lublin, dzień drugi

Data rozpoczęcia 2012-11-15
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Wydarzenie

Program:
-Godz. 17, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego, ul. Narutowicza 4, Czytelnia Naukowa, promocja książek:
„Bruno Schulz. Horyzont czasu” - katalog wystawy Brunona Schulza w Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki (wrzesień 2012), pod redakcją kuratorów wystawy: Natalii Filewycz (Lwów) i Grzegorza Józefczuka (Lublin).
Była to pierwsza po wojnie tak duża wystawa rysunków Brunona Schulza (w tym ze zbiorów Muzeum Literatury w Warszawie) we Lwowie, gdzie debiutował jako wystawiający artysta 90 lat temu, ukazująca Schulza w sugerowanym kontekście twórców jego epoki, w tym tych, z którymi wystawiał, a którzy są w Polsce nieznani.

„Księga wyznawców mitu intrygi Brunona Schulza” wg pomysłu i pod redakcją Grzegorza Józefczuka.
Publikacja po części o charakterze albumowym, przedstawiająca w szeroki sposób drohobyckie i lubelskie inicjatywy na rzecz pamięci i promocji twórczości Brunona Schulza, sztuki zrodzonej z inspiracji schulzowskich itp.

Spotkanie prowadzi: Ewa Hadrian (WBP).

Gościem spotkania będzie m.in. Pani Natalia Filewycz, kierownik działu zbiorów Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki we Lwowie.

Spotkaniu towarzyszy wystawa dokumentacji schulzowskich w gablotach WBP.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne