W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Było sobie miasto” – wernisaż wystawy i prezentacja albumu fotograficznego

„Było sobie miasto” – wernisaż wystawy i prezentacja albumu fotograficznego
Data rozpoczęcia 2015-02-20
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Akcja

„Fotografie, które wypełniają ten album, są moją wizją Lublina – miasta, które kocham, w którym mieszkam już od lat. Podobno tak jak człowiek, miasto też ma swoje humory i nastroje – kogoś lubi, kogoś niszczy. Nauczyłam się odczuwać w atmosferze Lublina momenty radości, smutku, gniewu i rozpaczy – wszystkie odcienie emocji są dla mnie widoczne. Mam nadzieję, że te uczucia miasta udało mi się pokazać w mojej fotografii; ten album powstał właśnie po to, aby przekazać widzom wewnętrzne życie Lublina”. (Oleksandra Radczenko)

* * *
OLEKSANDRA RADCZENKO (urodzona w 1975 roku w Kijowie) od kilku lat mieszka i tworzy w Lublinie. Specjalizuje się w fotografii artystycznej, wykonywanej klasycznym, analogowym sposobem. Wielokrotnie nagradzana w konkursach fotograficznych, m.in. „Portret dziecięcy” (Kijów 1999, I nagroda), „Zabawa” (Moskwa 2010, I nagroda), „Wielki mały człowiek” (Lublin 2012, I nagroda). Stypendystka Województwa Lubelskiego w zakresie kultury (2013). Uczestniczka i organizatorka wielu wystaw fotograficznych, m.in. w Moskwie, Sankt-Petersburgu, Lublinie. Jej wystawa „Kwadratowy świat” otworzyła festiwal Wielokulturowy Lublin (maj 2013).

* * *
Na wystawie będzie można obejrzeć fotografie Kijowa wykonane przez Oleksandrę Radczenko dawnymi, bardzo już rzadko stosowanymi technikami. Prezentowany zaś album „Było sobie miasto. Lubelskie impresje” wprowadzi w unikalny klimat codziennego Lublina, mijany w biegu przez życie, a podskórnie oddziałujący na mieszkańców.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej