W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Cała naprzód + słuchowisko Anioł za lodówką | Miasto movie analogowo

Cała naprzód + słuchowisko Anioł za lodówką | Miasto movie analogowo
Data rozpoczęcia 2017-07-19
Godzina rozpoczęcia 20:30
Miejsce Klasztor oo. Dominikanów ul. Złota 9
Organizator Warsztaty Kultury
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

Przed projekcją filmu „Cała naprzód” zapraszamy do wysłuchania słuchowiska radiowego opartego o dramat Grażyny Lutosławskiej „Anioł za lodówką”. Opowieść skupia się wokół niesamowitej historii okrycia podczas remontu jednej z lubelskich kamienic kilku tysięcy szklanych przedwojennych negatywów. Słuchowisko radiowe zrealizowane jest z myślą o tych wszystkich, którzy nie widzieli spektaklu teatralnego przygotowanego przez Teatr Andersena w Lublinie.

„Cała naprzód” to klasyczna komedia przygodowa z katalogu Stanisława Lenartowicza, z genialnymi rolami Zbigniewa Cybulskiego i Zdzisława Maklakiewicza oraz przepiękną Teresą Tuszyńską. Akcja ma miejsce w trójmiejskim porcie, gdzie dwóch przyjaciół przypadkowo spotyka się po latach niewidzenia. Jeden z nich, twierdzi, iż jest marynarzem i za chwilę wypływa w kolejny, awanturniczy rejs. Zaczyna snuć przed spotkanym kolegą coraz barwniejsze opowieści o swoich niezwykłych przygodach. Fikcja i fantazja mieszają się z realnym światem, a mnogość niesamowitych wątków coraz bardziej gmatwa historię. „Cała naprzód” to nieco zapomniana perła polskiego kina gatunkowego, wprost idealna na letni wieczór z Miasto movie.