W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Cały Lublin śpiewa Rotę

Data rozpoczęcia 2018-07-15
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce schody przez siedzibą Muzeum Lubelskiego w Lublinie , ul. Zamkowa 9
Organizator Fundacja Wspierania Edukacji Artystycznej i Twórczości Teatralnej EDUARTTE
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Wydarzenie będzie polegało na wspólnym odśpiewaniu pieśni ROTA, na schodach Zamku Lubelskiego w dniu 15 lipca, który to dzień jest datą zwycięstwa w Bitwie pod Grunwaldem.

Również w 2018 roku przypada 110 rocznica powstania i opublikowania tej, jakże ważnej dla naszej historii pieśni. Pragniemy, aby na wzór pierwszego wykonania, w dniu 15 lipca 1910 r., kiedy to Feliks Nowowiejski, kompozytor utworu, zorganizował podobną imprezę w Krakowie, podczas odsłonięcia pomnika Grunwaldzkiego, również Lublin, mógł zaintonować te podniosłe strofy, będące ikoną niezłomnego polskiego Ducha. Nie bez przyczyny zaśpiewamy pod Lubelskim Zamkiem, który był katownią polskich patriotów.

Impreza jest projektem realizowanym dzięki wsparciu Miasta Lublin, w ramach zadania Miasto Kultury 2018. Impreza jest ogólnodostępna dla publiczności.

Na najwyższym poziomie schodów będzie ustawiony chór, poniżej zespół instrumentalny Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków oddziału lubelskiego, oraz soliści – czołowi lubelscy śpiewacy jako głosy wiodące. Mamy nadzieję że Wydarzenie otworzą przedstawiciele Władz Miasta i zaproszeni Goście. Na kolejnych stopniach schodów poniżej, dołączą się do wspólnego śpiewania wszyscy chętni: chóry, schole, turyści i mieszkańcy Lublina.

Leszek Winniewski, Prezes Fundacji

Patronat medialny nad Wydarzeniem sprawują: TVP3 LUBLIN, Radio Lublin, Kurier Lubelski.

 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne