W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Centralna Bitwa Muzyczna - II bitwa Komische Pilze vs. Ancient Aliens

Centralna Bitwa Muzyczna - II bitwa Komische Pilze vs. Ancient Aliens
Data rozpoczęcia 2014-06-07
Godzina rozpoczęcia 20:15
Kategoria Wydarzenie

W Noc Kultury podczas Centralnej Bitwy Muzycznej na jednej scenie w szranki stanie osiem zespołów z Lubelszczyzny. Będą walczyły o względy publiczności, która zdecyduje, kto wyjdzie z bitwy zwycięsko i zagra finałowy koncert.

Podczas Centralnej Bitwy Muzycznej zobaczymy rywalizację w systemie pucharowym. Zakwalifikowane zespoły rozegrają pojedynki muzyczne w postaci 15-minutowych setów.

Na zwycięstwo mogą liczyć tylko najlepsi spośród: Ancient Aliens, Komische Pilze, Lolo Ferari, Madvision, Phedora, Snake's Rib, Tak jest oraz Workplace.

Centralna Bitwa Muzyczna jest organizowana przez Warsztaty Kultury przy współpracy z Radiem Centrum. Wszystkich, którzy chcą zobaczyć zmagania lubelskich kapel zapraszamy w noc z 7 na 8 czerwca pod scenę obok VII Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie.

Komische Pilze, czyli Śmieszny Grzyb, istnieją od 1997 roku, kiedy to wszechogarniająca nuda, ponure jesienne popołudnie i zafascynowanie muzycznymi wibracjami spowodowały gwałtowną chęć zrobienia czegoś konstruktywnego, czegoś co pozwoliłoby wyzwolić potencjał ich pozytywnej energii. Są odpowiedzią na zmasowany atak zero-jedynek we współczesnej muzyce. Energetyczne jamajskie rytmy przefiltrowane wschodnią wrażliwością oraz grane przez nich reggae, ska, lovers i afro to wybuchowa mieszanka. Ich muzyka nikomu nie pozwoli usiedzieć w miejscu, a ciepłe, analogowe brzmienie pozwala na oderwanie od hałasu codzienności.

Ancient Aliens to komercjalny zespół popularno-naukowy, grający folk kosmiczny. Grupa posiada duże doświadczenie sceniczne, grają koncerty w całej galaktyce i po za nią oraz cykliczne dyskoteki na Saturionie (raz na tamtejszy rok). Przez najbliższy, krótki w kosmicznej skali, okres postanowili pozwiedzać planetę Ziemię, grając trasę koncertową po wszystkich jej zakątkach. Pierwsza płyta Kosmodisko zdobyła status złotej w siedmiu całych galaktykach i 12 układach słonecznych. Ancient Aliens to nie tylko muzyka, ale także wielki spektakl. Piramidy, żyłki, rakiety, chrupki czy gwiezdny pył to tylko niektóre atrakcje, jakie można zobaczyć na ich koncercie. Przy użyciu najnowszych technologii z odległych planet zrobią dla Was dyskotekę, jakiej Ziemia jeszcze nie widziała. Postarają się zrobić na Ziemi to co zrobili ostatnio w galaktyce M82 na SN 2014J.