W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Centralna Bitwa Muzyczna - IV bitwa Snake's Rib vs. Phedora

Centralna Bitwa Muzyczna - IV bitwa Snake's Rib vs. Phedora
Data rozpoczęcia 2014-06-07
Godzina rozpoczęcia 21:45
Kategoria Wydarzenie

W Noc Kultury podczas Centralnej Bitwy Muzycznej na jednej scenie w szranki stanie osiem zespołów z Lubelszczyzny. Będą walczyły o względy publiczności, która zdecyduje, kto wyjdzie z bitwy zwycięsko i zagra finałowy koncert.

Podczas Centralnej Bitwy Muzycznej zobaczymy rywalizację w systemie pucharowym. Zakwalifikowane zespoły rozegrają pojedynki muzyczne w postaci 15-minutowych setów.

Na zwycięstwo mogą liczyć tylko najlepsi spośród: Ancient Aliens, Komische Pilze, Lolo Ferari, Madvision, Phedora, Snake's Rib, Tak jest oraz Workplace.

Centralna Bitwa Muzyczna jest organizowana przez Warsztaty Kultury przy współpracy z Radiem Centrum. Wszystkich, którzy chcą zobaczyć zmagania lubelskich kapel zapraszamy w noc z 7 na 8 czerwca pod scenę obok VII Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie.

Zespół Snake's Rib pochodzi z Opola Lubelskiego. Uformował się w 2011 roku., a ze swoją twórczością wystartował rok później. Snake's Rib tworzy muzykę na pograniczu heavy i thrash metalu. Różne inspiracje poszczególnych członków mają wpływ na oryginalne brzmienie. Grupa zwraca dużą uwagę na treść swoich tekstów i ich przesłanie. Pisze je w języku polskim. Snake's Rib występował między innymi w klubie Graffiti w Lublinie supportując gwiazdę koncertu Anti Tank Nun, zespołu Titusa znanego z grupy Acid Drinkres.

Phedora to zespół wykonujący muzykę z pogranicza alternatywy i progresji. Członkowie grupy piszą muzykę, ponieważ doszli w swoim życiu do momentu, w którym samo słuchanie przestało im wystarczać. Muzyka jest uniwersalnym językiem, którym można się wszędzie dogadać i to właśnie chcą przez nią osiągnąć - przemówić do ludzi i wzbudzić w nich emocje podobne do tych, jakie budzą w członkach zespołu ich ulubieni wykonawcy. Chcieli również hodować słonie, ale to dosyć droga zabawa, więc stanęło na muzyce.