W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ceremonia pożegnania szabatu: Hawdala

Ceremonia pożegnania szabatu: Hawdala
Data rozpoczęcia 2021-08-07
Godzina rozpoczęcia 21:15
Miejsce Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

Wydarzenie jest częścią Lubliner Festival 

Prowadzenie: Symcha Keller

Wydarzenie odbędzie się po koncercie BOOM PAM. 
W Hawdali będzie można także wziąć udział na stronie internetowej, na festiwalowym FB i kanale YouTube ()

Tuż po zachodzie słońca około 21.15, pożegnamy szabat recytując błogosławieństwa na wino, na zioła pachnące oraz na płomień świecy, śpiewając pieśni i życząc sobie Szauwa Tov – Dobrego tygodnia. Tak będziemy obchodzić ceremonię Hawdali – rozdzielenia dnia świętego od dnia powszedniego, którą poprowadzi mieszkający w Lublinie kantor – Symcha Keller. Na scenie towarzyszyć mu będą także muzycy Paweł Stępniak i Michał Mroziński, z którymi od lat tworzy Trio Kellera.

Symcha Keller – urodzony w Łodzi, na początku lat 80. był współzałożycielem i liderem legendarnej grupy Katharsis. Współtworzył Ośrodek Działań Twórczych – Centrum Sztuki Alternatywnej w Łodzi. Kantor, działacz na rzecz odbudowy życia żydowskiego w Polsce. Naukę prowadzenia modlitw pobierał początkowo u łódzkiego kantora Icchaka Frojmowskiego. Następnie uczył się w Izraelu i Stanach Zjednoczonych, gdzie towarzyszył słynnemu rabinowi i muzykowi Shlomo Carlebachowi. W 2017 r. nagrał podwójny album pt. „Bramy” dla wytwórni Universal Music Polska, a w 2019, dzięki wsparciu miasta Lublin, płytę „Chojze – Widzący z Lublina”. Obecnie pracuje nad kolejnym albumem.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej