W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ciało kraju | Wernisaż wystawy Taisii Melnyk

Ciało kraju | Wernisaż wystawy Taisii Melnyk
Data rozpoczęcia 2016-08-19
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Galeria Labirynt 2, ul. Grodzka 3
Organizator Warsztaty Kultury
Udział Bezpłatny
Kategoria Performance

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy fotografii i video art oraz performance podsumowujące rezydencję artystyczną Taisii Melnyk z Ukrainy, która w ramach projektu Laboratorium Sztuki Społecznej – „Granice – Rezydencje miejskie” badała relacje między Polską a swoją ojczyzną – Ukrainą. 
Performance: 16 sierpnia 2016, godz. 18:00, Plac Łokietka
Wernisaż wystawy: 19 sierpnia 2016, godz. 18:00, Galeria Labirynt 2, ul. Grodzka 3

Wstęp wolny

„Ciało kraju” to pomysł Taisii na wzmocnienie historycznych, międzyludzkich, kulturalnych i etycznych relacji Ukrainy i Polski poprzez badanie związków między mieszkańcami obu sąsiednich krajów. Artystka dokonała szczegółowej analizy opartej o specyfikę, tożsamość i mentalność Polaków i Ukraińców.

Taisia Melnyk połączy miasta Ukrainy takie jak Lwów, Kijów, Dniepropietrowsk, Odessa, Charków z ludźmi i stworzy w ten sposób „ciało kraju”. Można powiedzieć, że jest to badanie zmian i reakcji na ciele narodu. Odkrywanie przestrzeni wymaga zasięgu, terytorium, ludzi, decyzji, podejścia, związku między nimi. Artystka chce w tym projekcie przekazać, że mimo naszej wrogości, niepohamowanej agresji i stawiania własnych interesów ponad wszystko, musimy pamiętać, że jesteśmy ulepieni z tej samej gliny.

Na jej interaktywną wystawę składają się video, instalacja, zdjęcia ze spektaklu, który obył się w Kijowie i Lublinie w ramach rezydencji oraz performance. Projekt rozpoczął się w kraju rodzinnym artystki i jest kontynuowany w naszym mieście.

Projekt współfinansowany z Programu Unii Europejskiej Kreatywna Europa w ramach projektu Europe Grand Central – „Granice – Rezydencje Miejskie”.
Zrealizowano przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.