W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Cicho, cicho, pastuszkowie” Kolędy Włodzimierza Nahornego i Bogdana Loebla

„Cicho, cicho, pastuszkowie” Kolędy Włodzimierza Nahornego i Bogdana Loebla
Data rozpoczęcia 2016-12-14
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału Bilety: I - 60 zł, II - 50 zł, III - 30 zł, stojące – 15 zł
Kategoria Koncert

Zespół wystąpi w składzie:
Agnieszka Wilczyńska - wokal
Janusz Szrom – wokal
Andrzej Jagodziński - akordeon
Włodzimierz Nahorny - fortepian
Andrzej Łukasik - kontrabas

Kiedy dwóch tak wybitnych polskich twórców, jak Włodzimierz Nahorny i Bogdan Loebl, zaprasza do wspólnego kolędowania, trudno się temu oprzeć. Wspaniali wokaliści, Agnieszka Wilczyńska i Janusz Szrom, zaprezentują klasyczne kolędy, ale także współczesne pastorałki autorstwa mistrzowskiego duetu. To wspaniała okazja do chwili refleksji nad prawdziwą magią świąt.
Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym 

Materiał muzyczny pochodzi z płyty, na którą Włodzimierz Nahorny napisał 15 kolęd. Autorem tekstów jest Bogdan Loebl. Kompozycje Włodzimierza Nahornego mają w sobie wiele piękna, a ich linia melodyczna często nawiązuje do słowiańskich korzeni. Natomiast teksty Bogdana Loebla są pełne ciepła i dobroci. To pozwala nam wierzyć, że choćby niektóre z nich mają szansę wejść do kanonu kolęd polskich słuchanych przy Świątecznych stołach. Materiał skomponowany jest i zaaranżowany na głosy solowe i duety, z towarzyszeniem fortepianu, akordeonu i kontrabasu w mistrzowskim wykonaniu.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej