W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Compagnie Drift Szwajcaria/ Switzerland, ”pod niebieską świnią”/“au bleu cochon”

Compagnie Drift Szwajcaria/ Switzerland, ”pod niebieską świnią”/“au bleu cochon”
Data rozpoczęcia 2009-11-13
Godzina rozpoczęcia 20:00
Kategoria Spektakl

Compagnie Drift Szwajcaria/ Switzerland, ”pod niebieską świnią”/“au bleu cochon”
dyrektor artystyczny i choreografia: Béatrice Jaccard, Peter Schelling
taniec i współpraca choreograficzna: Thomas Maucher, Mónica Muñoz Marin, Judith Rohrbach, József Trefeli, Marco Volta, Viacheslav Zoubkov
dramaturgia: Béatrice Jaccard
muzyka: François Gendre, Massimo Bertinelli
video: Jaccard/Schelling with company & Budlana Baldanova
scenografia: Peter Schelling, Ronald Dörfler
światła: François Gendre
kostiumy: Daphné Ineichen
maski: Sylvia Tommasi
produkcja i kierownictwo zespołu: Beatrice Rossi
czas trwania: 60 min

Świat to zoo utraconych dusz. Postaci są na wpół ludźmi na wpół zwierzętami. Jest to seria obrazów w których irytujące i humorystyczne momenty współistnieją obok siebie.
Szwajcarski repertuar Company Drift jest zestawem który bada absurdy dnia codziennego.
Dyrektorzy artystyczni Béatrice Jaccard oraz Peter Schelling współpracują razem od 1987 roku. W 1992 roku założyli Company Drift. W 2007 roku zdobyli Szwajcarską Nagrodę za Taniec i Choreografię za całokształt pracy.
Company Drift inicjuje pokazywanie gruntownego surrealizmu z pozornie niewymagającą łatwością. Powstały efekt może być jednocześnie równie zaskakujący jak absurdalny i denerwujący.
Uproszczenie znaczeń, niedostatek zużycia pozostawia od początku ważne elementy dyrektorowi artystycznemu, często jak kontrapunkt do pogmatwanego, przerażającego i rozkładającego się wybuchu. Lekkość, swawolność mieszają się z oszołomieniem.
To zderzenie jest czarujące. Ich taniec jest mieszaniną dnia codziennego, realizmu i abstrakcji, zjawiskowych obrazów. Tragiczne i komiczne momenty pojawiają się obok siebie. Historie są opowiadane jak nielinearne sekwencje intensywnych atmosferycznych obrazów. Są to fantastyczne lśniące kolorami przenikliwie zbudowane płaszczyzny. A wrażliwe i wzruszające stopniowo ewaluuje w gwałtowne, wytańczone zejście do piekła.
źródło: Compagnie DRIFT

Powiązane:

Opera Lubelska