W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Contemporary Noise Sextet
Data rozpoczęcia 2013-03-06
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

Teatr Stary zaprasza na koncert Contemporary Noise Sextet. Nazwa zespołu może być trochę myląca, bo ten niezwykle energetyzujący jazz to „muzyka dla wszystkich, nawet jajogłowych" jak pisał przed laty w Przekroju Bartek Chaciński: „Proste i niezwykle emocjonalne kompozycje prowadzące do kulminacji, przy których cierpnie skóra.”

Contemporary Noise Sextet to robota braci Kapsa, znanych wcześniej z formacji „Someting like Elvis" czy Contemporary Noise Quintet. Koronkowa robota, okrzyknięta przez krytyków już wiele lat temu rewelacją. Nic dziwnego, bo poruszają się w obszarach gdzie młody jazz tak często nie zagląda, tworzą muzykę teatralną, filmową jazz i nie do zaszufladkowania. Nazwa zespołu może być trochę myląca, bo ten niezwykle energetyzujący jazz to „muzyka dla wszystkich, nawet jajogłowych" jak pisał przed laty w Przekroju Bartek Chaciński: „Proste i niezwykle emocjonalne kompozycje prowadzące do kulminacji, przy których cierpnie skóra.” Faktycznie trudno uchwycić ich niezwykłą muzykę, można porównać ją do zderzenia niezwykłego wigoru, energii z piękną, wręcz romantyczną melodią i frazą wypełnioną po brzegi harmonią i dęciakami.
Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Bilety: I - 50 zł, II - 40 zł, III - 30 zł