W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Cornerstone Mikołaj Karczewski | PREMIERA

Cornerstone Mikołaj Karczewski | PREMIERA
Data rozpoczęcia 2021-05-29
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Udział Płatny
Koszt udziału 15/25 zł
Kategoria Spektakl

Koncepcja, choreografia, taniec: Mikołaj Karczewski
Wsparcie dramaturgiczne: Konrad Kurowski
Reżyseria świateł: Kornelia Dzikowska
Realizacja oświetlenia: Grzegorz Polak

O SPEKTAKLU
Decyzją która wpłynęła na powstanie tego sola jest próba zrozumienia ścieżki którą podążam jako tancerz, twórca. Cornerstone to spotkanie z samym sobą, dialog z emocjami, uczuciami, sytuacjami i ludźmi, których obecność wskazywała mi kolejne fundamenty tego kim jestem czy chciałbym być. Cornerstone to ascetyczny pejzaż, złożony z niewzruszonej w swej stabilności formy – kamienia, który trwa w płynącym czasie tego świata.
Bogaty świat sensów, metafor i analogii wynikający z zestawienie przeciwstawnych jakości kamienia z cielesnością wydobywa bogactwo zawartych w tym temacie wielu potencjałów i dróg kreowaniu znaczeń. Kamień jako element naszej rzeczywistości, obszarów zarówno natury i kultury, staje się dla mnie niewyartykułowanym horyzontem wiedzy, której medium jest doświadczające ciało. Kamień doświadczany otwiera i ewokuje.

UWAGA:
Spektakl zawiera długie momenty ciszy, sugerowany dla widowni dorosłej.

O ARTYŚCIE
Mikołaj Karczewski
– absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, zamiejscowego Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Artysta współpracuje z wieloma teatrami w Polsce i zagranicą, m.in. jako choreograf z TR w Warszawie czy Narodowym Starym Teatrem w Krakowie. Grał w spektaklach wielu uznanych reżyserów m. in. w „Hamlecie” w reż. C. Tomaszewskiego, „Położnicach szpitala Św. Zofii” w reż. M. Strzępki, „Stille” W. Klimczyka i D. Knapik oraz w choreografiach Colleen Thomas Young „But the sun came up” czy Joe Altera „if/then” w Lubelskim Teatrze Tańca. Od 2012 roku jest tancerzem duńskiego teatru tańca Granhøj Dans. Za rolę Szarlatana w spektaklu „Petrushka-Extended” (2016) otrzymał nominację do nagrody teatralnej w Danii w kategorii najlepszy tancerz sezonu. W tym roku można zobaczyć go w choreografii „An Eve and an Adam”, która otrzymała prestiżową nagrodę Reumert 2019 jako najlepszy spektakl teatru tańca w Danii. Dodatkowo, w roku 2020 rozpoczął współpracę z kolejną słynną duńską kompanią DON GNU oraz został uhonorowany stypendium twórczym od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”.

Spektakl został zrealizowany w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska oraz rezydencji w ramach programu "Przestrzenie Sztuki", który jest finansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Operatorem lokalnym jest Centrum Kultury w Lublinie.
Ceny biletów: 25zł normalny / 15zł ulgowy

Kasa Czynna:
w maju we wtorki i czwartki w godzinach 16:00-18:00
oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
e-mail:

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej