W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Covfefe – performans Filipa Kijowskiego

Covfefe – performans Filipa Kijowskiego
Data rozpoczęcia 2021-06-24
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. Ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Performance

Słowo, ruch i żółty kurczak. Performans Filipa Kijowskiego w Galerii Labirynt.

Covfefe będzie działaniem opartym na szukaniu nowych ścieżek improwizacyjnych, których punktem wyjścia będą przeplatające się elementy kontemplacyjne i rozpraszające.

W ciągu ostatniego roku Filip Kijowski obserwował nieprzewidywalność wydarzeń, które działy się wokół niego. Odnosił wrażenie, że z dnia na dzień głupieje, choć przez cały ten czas zdobywał wiedzę. To właśnie wtedy nauczył się akceptować to, że nie wiedział co wydarzy się jutro czy nawet za minutę. Był to okres wielu zmian i chwiejności, wypełniony wieloma momentami skupienia, zmieniającego się ponownie w dekoncentrację.

Poprzez odczytywanie tekstu, przez ruch, taniec i refleksję artysta chce zderzyć z wytworzonymi przez siebie warunkami. Działanie ma na celu wytworzenie symbolicznego, niewidzialnego dla oka portalu, który wprowadzi performera w stan, podczas którego będzie podejmować decyzje bez określonego wcześniej planu.

Performans będzie eksperymentem, z którego Filip Kijowski chce dowiedzieć się jak poprzez taniec można zamanifestować wdzięczność, poczucie wsparcia i dumę.