W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

CPZ Start!: Bisz & Rebel Babel Ensemble Live / Lublin Street Band

CPZ Start!: Bisz & Rebel Babel Ensemble Live / Lublin Street Band
Data rozpoczęcia 2021-07-03
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Kategoria Koncert

Rebel Babel to eksperymentalny, nowatorski zespół, który angażuje i zaprasza do orkiestry muzyków z różnych sfer, poruszając ważne problemy społeczne. Łączy muzykę współczesną z lokalną muzyką tradycyjną, kulturę wysoką z kulturą ulicy oraz muzyków, wokalistów i kompozytorów z różnych regionów, krzyżując ich kultury, języki, zarówno w rozumieniu muzycznym, jak i lingwistycznym.
Rebel Babel Ensemble liczy już ponad 11000 muzyków. To międzynarodowy, nieograniczony big band, który koncertuje na całym świecie, zapraszając artystów z miejscowych orkiestr i zespołów. Ideą jest budowanie dialogu i porozumienia poprzez muzykę, a także spełnienie marzeń młodych muzyków poprzez kreowanie dla nich edukacyjnych i scenicznych spotkań z zawodowcami i gwiazdami wielkiego formatu.
Głosem lubelskiej odsłony Rebel Babel Ensemble Live będzie Bisz – raper, poeta, kulturoznawca, autor tekstów oraz słuchowisk radiowych. Od początku swojej twórczości doceniany za przemyślane teksty, dobór tematów, zabawy słowem oraz łączenie różnych muzycznych gatunków. Zdobywca wyróżnienia Album Dekady za płytę „Wilk chodnikowy”, nominowany do Fryderyka za płytę „Wilczy humor”.
Pomysłodawcą Rebel Babel jest Łukasz L.U.C. Rostkowski – polski kompozytor, producent muzyczny, wokalista i współzałożyciel Rebel Babel Ensemble; dwukrotny laureat Fryderyków (2006, 2008) oraz Yacha, Mateusza Trójki, Paszportu Polityki, Ślizgera czy Brylantów Dolnośląskich.

Tego wieczoru Rebel Babel będzie dzielić scenę z Lublin Street Bandem – orkiestrą zarażającą pozytywną dawką jazzowo-funkowej energii.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej