W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Cudowna przemiana sztuki – performans oraz dyskusja

Cudowna przemiana sztuki – performans oraz dyskusja
Data rozpoczęcia 2022-02-10
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Galeria Labirynt | Plaza, ul. Lipowa 13 (wejście od ul. Ofiar Katynia)
Organizator Galeria Labirynt w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Performance

Cudowna przemiana sztuki to performans połączony z dyskusją. Wydarzenie towarzyszy wystawie „Powiększenie 3”, prezentującej prace Magdaleny Franczak, Pawła Korbusa i Ewy Zarzyckiej. 

 

Tak, jak w Kanie woda zamieniła się w wino, dzieła, które są ideami, przeistoczą się w przedmioty rynku sztuki.
„Powiększenie 3” to wystawa, która odnosi się komercyjnego wymiaru sztuki. Zapraszamy do niej artystów i artystki z lubelskiego środowiska. W trzeciej odsłonie Ewa Zarzycka, Magdalena Franczak i Paweł Korbus prezentują prace, które nie zawsze łatwo poddają się wycenie.
Podczas specjalnego performansu, w którym wezmą udział artystki, artyści i rzeczoznawczyni, staniemy się świadkami niezwykłej przemiany: dzieła, które powstały z założenia jako niekomercyjne zyskają materialną wartość i będzie można je kupić.
Tylko jak znaleźć materialny ekwiwalent dla słów, myśli, uczuć, które stanowią nieodłączny element dzieł? Czy można sprzedać coś, czego fizycznie nie ma? Zapraszamy do wspólnej, performatywnej dyskusji.

Dostępność: Wystawa odbywa się na parterze w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych. Performans i dyskusja tłumaczone na PJM; tłumaczki: Ewelina Lachowska i Marta Stępniak.
Wstęp: bezpłatny

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej