W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Culture Night - Rosja
Data rozpoczęcia 2019-03-02
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ACK UMCS „Chatka Żaka”, I. Radziszewskiego 16
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Rosja to jeden z najbardziej interesujących i najsilniej zróżnicowanych wewnętrznie państw. Podczas spotkania nasi studenci zaprezentują historię i kulturę mieszkańców tego kraju. Będzie to okazja do uzyskania wielu ciekawych informacji na temat jednego z największych państw świata, a także możliwość rozwiania lub potwierdzenia stereotypów funkcjonujących na temat Rosji. Podczas wydarzenia zapoznamy się z rosyjskimi piosenkami i wierszami, jak również spróbujemy tradycyjnej kuchni. Pod koniec sprawdzimy wiedzę o naszym sąsiedzie w quizie „Rosja to..?”

„Culture Nights” to projekt realizowany przez Centrum Promocji UMCS wraz z laureatami konkursu Talenty na UMCS. W ramach programu uzdolnieni młodzi ludzie z dziewięciu państw świata zostali przyjęci na bezpłatne studia na naszej uczelni. Organizowany przez nich cykl spotkań ma na celu przybliżenie studentom i mieszkańcom Lublina kultury, historii oraz obyczajów krajów, z których pochodzą zagraniczni żacy. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej