W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Culture Night - Ukraina
Data rozpoczęcia 2018-12-01
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ACK UMCS „Chatka Żaka”, I. Radziszewskiego 16
Organizator Centrum Promocji UMCS
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

„Culture Nights” to projekt realizowany przez Centrum Promocji UMCS wraz z laureatami konkursu Talenty na UMCS. W ramach konkursu uzdolnieni młodzi ludzie z dziewięciu państw świata zostali przyjęci na bezpłatne studia w naszej uczelni. Organizowany przez nich cykl spotkań ma na celu przybliżenie studentom i mieszkańcom Lublina kultury, historii oraz obyczajów krajów, z których pochodzą zagraniczni żacy.

Podczas pierwszego spotkania zaprezentują naszych najbliższych sąsiadów – Ukrainę. Wszyscy zainteresowani będą mieli okazję zapoznać się z  historią oraz kulturą narodu ukraińskiego. Wysłuchają wierszy oraz piosenek w tym języku, spróbują ukraińskiej kuchni, a także będą mogli wziąć udział w quizie pt. „Czy dobrze znasz Ukrainę”. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej