Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Cykl mamalucha – Herbarium. Warsztat fitoterapii dla rodziców i dzieci do lat 4

Data rozpoczęcia 2017-06-20
Godzina rozpoczęcia 10:30
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”, ul. Wyżynna 16
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł
Kategoria Warsztaty

Czy wiecie co to jest laurylosiarczan sodu, inaczej C12H25SO4Na? Jak odczytywać etykiety kosmetyków i co się w nich naprawdę znajduje? Dlaczego zioła i substancje naturalne są tak istotne i czy można zupełnie uniknąć „chemii”?

Zapraszamy na warsztat robienia kosmetyków naturalnych. Na spotkaniu dowiemy się, czym tak naprawdę są SLS-y czy parabeny i dlaczego warto samodzielnie przygotowywać środki do pielęgnacji. W oparciu o naturalne składniki i zioła na warsztacie wykonamy musujące kule do kąpieli (z olejkiem miętowym i listkami mięty) oraz naturalny antyperspirant. A dla Maluchów kolorowe mydełka, którym zapach i barwę nadamy, korzystając z olejków eterycznych i naturalnych barwników. 

Prowadzenie: Irmina Niedźwiecka – technik farmacji, propagatorka medycyny naturalnej i zdrowego trybu życia. Znawczyni ziół, apiterapii, kosmetyki naturalnej. Właścicielka zielarni, dla której ziołolecznictwo to nie tylko praca, ale także życiowa pasja. Prywatnie Mama dwójki maluchów, dzięki którym wciąż na nowo zgłębia dość trudny temat fitoterapii najmłodszych.

zapisy:

Najważniejsze wydarzenia cykliczne