W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Cyrk w świecie widowisk – promocja publikacji

Cyrk w świecie widowisk – promocja publikacji
Data rozpoczęcia 2018-03-02
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Trybunał Koronny w Lublinie, II piętro
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Myśl o stworzeniu tej książki towarzyszyła nam od wielu lat. Cyrk – zarówno w jego dawniejszej, jak i współczesnej formule – nie doczekał się w języku polskim zbyt wielu opracowań literackich i naukowych. Mamy nadzieję, że niniejsza publikacja chociaż w części wypełni ten brak. Renesans sztuki cyrkowej, który obecnie obserwujemy, i który dzięki pasji i wykonywanej pracy mamy szansę współtworzyć, z pewnością zaowocuje kolejnymi tego rodzaju książkami – podkreśla Rafał Sadownik, dyrektor artystyczny Carnavalu Sztukmistrzów.

Powstanie książki „Cyrk w świecie widowisk” stało się możliwe dzięki współpracy festiwalu Carnaval Sztukmistrzów organizowanego przez Warsztaty Kultury w Lublinie wraz z Pracownią Teatrologii UMCS, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. „Cyrk w świecie widowisk” pod red. dr Grzegorza Kondrasiuka to efekt pracy interdyscyplinarnego zespołu, dzięki czemu w ramach jednego tomu o profilu akademickim stało się możliwe opowiedzenie o widowiskach, artystach, instytucjach cyrkowych w Polsce i w Europie, począwszy od XVII wieku aż po czasy współczesne. Cyrk został tu ukazany nie tylko w ujęciu historycznym, ale i jako zjawisko interesujące antropologów, socjologów, filozofów czy estetyków. Artykuły zamieszczone w tomie zostały oparte o obszerne kwerendy archiwalne i zostały zilustrowane bogatym, unikatowym materiałem ikonograficznym.

Warsztaty Kultury w Lublinie, organizator Carnavalu Sztukmistrzów zapraszają na spotkanie promocyjne książki połączone z dyskusją z udziałem badaczy i praktyków nowego cyrku.

Książka w wersji drukowanej wydana jest w limitowanej liczbie egzemplarzy udostępnionych bibliotekom, ośrodkom naukowym i kulturalnym. Z związku z tym organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do wypełnienia formularza on-line i podania swojego adresu mailowego. Bezpłatna wersja PDF publikacji zostanie przesłana na podane adresy 2 marca 2018. Wydawnictwo będzie również dostępne do pobrania na stronie sztukmistrze.eu oraz warsztatykultury.pl.