W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Czarna torebka” – spotkanie autorskie z Agatą Tuszyńską

„Czarna torebka” – spotkanie autorskie z Agatą Tuszyńską
Data rozpoczęcia 2023-05-18
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN”, ul Grodzka 21
Organizator Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN”
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie autorskie

Agata Tuszyńska dowiedziała się, że jest Żydówką, gdy skończyła dziewiętnaście lat. Wraz z informacją o pochodzeniu dostała od matki torebkę babki Deli Goldstein.

„Czarna torebka” jest opisem odkrywania tożsamości Deli Goldstein-Zofii Zmiałowskiej i jej wojennych losów na podstawie przedmiotów znajdujących się w czarnej torebce. Publikacja ukazuje dramat Żydów podczas wojny – ucieczkę, kryjówki, czyhającą śmierć oraz zatajanie i zaprzeczanie własnemu pochodzeniu – w podarowanej torebce nie było niczego, co mogłoby zdradzić, iż właścicielka jest Żydówką.

„Czarna torebka” jest utworem o PAMIĘCI i o świecie, który zniknie, jeżeli nie zostanie opowiedziany. Autorka podczas spotkania prowadzonego przez Tomasza Pietrasiewicza opowie o odnalezionych przedmiotach oraz co znaczyły podczas szukania własnej tożsamości. Książka powstała w 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Jednocześnie z premierą książki ukazał się audiobook, który przeczytała autorka z muzyką Jerzego Satanowskiego. „Czarna torebka” jest bogato ilustrowaną 100 stronicową pozycją, która została wydana przez Wydawnictwo OsnoVa. Książkę będzie można zakupić podczas spotkania z Autorką.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej