W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Czas na las - o przedszkolach leśnych i nie tylko

Czas na las - o przedszkolach leśnych i nie tylko
Data rozpoczęcia 2018-07-22
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Rezerwat Dzikich Dzieci, ul. Dolna Panny Marii 8
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Wyobraźcie sobie przedszkole bez ścian i sufitów, w którym dzieci spędzają czas niemal wyłącznie na zewnątrz, gdzie nie ma tradycyjnych zabawek, a dzieci bawią się tym, co znajdą na ziemi i co same zbudują. Wyobraźcie sobie przedszkole, w którym dzieci mogą bezkarnie chodzić po błocie, dotykać robaka, wchodzić na drzewo i patykiem dłubać w ziemi.

Przedszkole leśne to znakomita alternatywa dla tradycyjnych przedszkoli i idealny sposób na to by chronić nasze dzieci przed zespołem deficytu natury. Wspinając się na drzewa, wąchając kwiaty, tropiąc leśne zwierzęta, słuchając szumu drzew i przeczekując deszcz pod drzewem dzieci dostarczają swemu ciału i psychice tego, czego one właśnie w tym momencie swego rozwoju najbardziej potrzebują.

Idea przedszkoli leśnych jest jeszcze mało znana w Polsce i dla wielu może być zaskakująca, ale na swiecie jest  z  powodzeniem stosowana  w wielu krajach, głównie w Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii i Czechach.

Na spotkaniu razem z Agnieszką Kudraszew i Agata Preuss z przedszkola leśnego "Puszczyk" w Białymstoku dowiecie się m.in. Czy dzieciom zimą nie jest za zimno? Co robią dzieciaki w czasie deszczu? Czy dzieci w lesie nie są bardziej narażone na kleszcze? Leśne przedszkole - czy to znaczy, że dzieciaki spędzają cały czas siedząc na drzewach? A co kiedy muszą iść na stronę?

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej