W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Cztery Pory Roku - Metamorfozy Lubelskie

Cztery Pory Roku - Metamorfozy Lubelskie
Data rozpoczęcia 2008-07-19
Godzina rozpoczęcia 22:00
Miejsce Plac Zamkowy

Cztery Pory Roku - Metamorfozy Lubelskie
Lubelski Teatr Tańca - Cztery pory roku

Wykonawcy: Compagnie Stanisław Wisniewski, Lubelski Teatr Tańca, Grupa Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej
Choreografia: Anna Żak, Ryszard Kalinowski, Wojciech Kaproń, Cecil Pegaz
Wizualizacje: Pierre Jacob
Reżyseria: Stanisław Wiśniewski
Muzyka: Antonio Vivaldi
Miejsce prezentacji: Plac Zamkowy

Prezentacja spektaklu odbędzie się podczas trzech kolejnych wieczorów, dzięki czemu dotrze do szerokiej widowni, zarówno zamieszkującej Stare Miasto jak i pozostałe dzielnice Lublina.

W projekcie biorą udział twórcy efektów multimedialnych z Polski (Lublin) i Francji (Lyon). Celem jest współpraca oraz wymiana doświadczeń pomiędzy artystami różnych dziedzin, pokoleń i narodowości w kontekście przenikania się kultur, pokoleń i wizji artystycznych, dla którego Lublin jest znakomitym miejscem z racji swej historii i kultury.
Właśnie lubelski Plac Zamkowy jest szczególnym miejscem pamięci o historii Lublina, miejscem gdzie przebiegała granica między dzielnicami Żydów, Polaków i Ukraińców i gdzie spotykały się odmienności kulturowe i etniczne tak charakterystyczne dla naszego miasta. Także i dziś Plac Zamkowy jest dla Lublina centralnym i symbolicznym miejscem spotkań ludzi różnych narodowości (turyści z całego świata), pochodzenia społecznego, zamieszkania (ze względu na bliskie położenie dworca przechodzą tędy setki przyjezdnych), pokoleń (okolice Placu są bardzo chętnie odwiedzane przez całe rodziny).