W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Czuła Obserwacja – film z muzyką na żywo

Data rozpoczęcia 2020-08-16
Godzina rozpoczęcia 20:30
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 | Wirydarz
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

„Przygody księcia Achmeda” w  reżyserii niemieckiej reżyserki Lotte Reiniger oraz nieuwzględnionego w napisach Carla Koche to jedyny zachowany z pierwszych animowanych filmów pełnometrażowych. Był tworzony przez 3 lata metodą wycinankową. Fabułę oparto na motywach „Baśni z tysiąca i jednej nocy”.
Zespół powstał w 2017 r. na potrzebę skomponowania i wykonania na żywo muzyki do niemego filmu Alfreda Hitchcocka „Szampan”. W ciągu ostatnich 3 lat powtórzył ten proces około 20 razy, tworząc muzykę m.in. do „Krwi Poety” J. Cocteau, awangardowych kreskówek W. McCaya, obrazu „Nanook z Północy”, filmów G. Mielies, E.S. Portera, R. Wienie. Czuła Obserwacja często występuje i nagrywa we współpracy z osobowościami muzyki i sztuki w szerszym kontekście, w coraz bardziej imponującym instrumentarium. Pozwala to na stosowanie urozmaiconej palety dźwiękowej, wyjątkowych loopów przygotowywanych indywidualnie do każdego występu i stosowania rozmaitych, zaskakujących instrumentów, jak jedyny na świecie kwadratowy bęben ramowy, portugalskie adufe. skład: Łukasz Downar – bas, keyboardy, syntezator, instrumenty perkusyjne; Agnieszka Gurczyńska – wokal, loop station; Tomasz Piątek – saksofon; Krzysztof Redas – perkusja
wstęp wolny

Najważniejsze wydarzenia cykliczne