W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Czuła Obserwacja – Obrys transformacji ’89-’92

Czuła Obserwacja – Obrys transformacji ’89-’92
Data rozpoczęcia 2020-02-01
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 9 zł
Kategoria Koncert

Audiowizualna, hipnotyczna podróż do niedawnej historii Lublina generowana barwnymi dźwiękiem off-ambient impro-noise oraz czarno-białymi obrazami z życia ludzkich twarzy i postaci ulic miasta w okresie transformacji 1989-1992.

Czuła Obserwacja to duet Łukasza Downara i Agu Gurczyńskiej, wykonujący muzykę na żywo dotychczas najczęściej do obrazów, jak filmy i zdjęcia. Projekt zwykle występuje z gościnnym udziałem nietuzinkowych muzyków. Gościem i współtwórcą najbliższego audiowizualnego wydarzenia będzie Luke Siatkowski, tworzący od dłuższego czasu muzykę z obszaru ambient-noise. Jego pejzaże dźwiękowe, malowane intymną elektroniką wzbogacone zostaną przetwarzanymi wokalizami oraz robinsonadami improwizowanych dźwiękówmocno atonalnego keyboardu i awanturniczymi efektami basu.

Dźwięki stonowane, transowe, narastające, improwizowane, organiczne i wyczulone na szczegół, współgrać będą z psychologią portretów i sytuacji z niepublikowanych do tej pory, profesjonalnych, reporterskich zdjęć wysokiej rozdzielczości z ulic Lublina okresu transformacji 1989-1992. Zdjęcia głównie autorstwa Macieja Kaczanowskiego pochodzą z kolekcji Kuriera Lubelskiego z zasobów Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”.

Skład:

  • Łukasz Downar – keyboard, efekty, looper, bas;
  • Aga Gurczyńska – wokal, looper wokalny;
  • Luke Siatkowski – elektronika.