W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Czy w Holandii jest tak różowo? - debata

Czy w Holandii jest tak różowo? - debata
Data rozpoczęcia 2012-12-01
Godzina rozpoczęcia 16:30
Godzina zakończenia 18:00
Kategoria Wydarzenie

Wszystkie osoby zainteresowane holenderską rzeczywistością społeczną organizatorzy zapraszają na debatę publiczną pt. Czy w Holandii jest tak różowo?

Często w głowach mamy wyobrażenie tego kraju jako raju na ziemi. Albo miejsca gdzie wszystkich masowo poddaje się eutanazji, albo... Tym razem będzie okazja popytać bezpośrednio. W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele organizacji działającej na rzecz praw osób LGBTQ, Narodowej Akademii Policyjnej, Biura Antydyskryminacyjnego oraz radni. Spotkanie poprowadzi Piotr Skrzypczak ze Stowarzyszenia Homo Faber.

Debata będzie zwieńczeniem cyklu spotkań odbywających się w terminie od 29 listopada do 1 grudnia 2012 roku. Ich celem jest wspólne omówienie w grupach roboczych współczesnych wyzwań w zakresie polityki równościowej stojących przed miastami takimi jak Lublin czy Arnhem (Prowincja Gelderland, Holandia). Mianowicie, w jaki sposób w ramach prowadzonych działań nie dyskryminować, a wspierać te osoby, które z przyczyn od siebie niezależnych mają gorszą pozycję w społeczeństwie. Przewidziano dyskusję pomiędzy osobami z instytucji oświatowych na poziomie lokalnym, organizacji pozarządowych, pracownikami i pracownicami lokalnej administracji publicznej oraz policji.

Cykl spotkań jest organizowany przez Stowarzyszenie Homo Faber, organizację COC (Holandia) w partnerstwie z Kancelarią Prezydenta Miasta Lublin oraz we współpracy z Zakładem Praw Człowieka Wydziału Politologii UMCS. Debata została objęta patronatem honorowym Marszałka Województwa Lubelskiego.

Wstęp wolny

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej