W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Czym jest zabytek? - spotkanie online

Czym jest zabytek? - spotkanie online
Data rozpoczęcia 2021-02-10
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce online
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału obowiązują zapisy
Kategoria Spotkanie

Warsztaty Kultury zapraszają na spotkanie w ramach projektu Miastoczułość!

Tym razem będziemy dyskutować o zabytkach. Czy zabytek to tylko okazała budowla z dawnych czasów? Czy zabytek można usłyszeć? Będziemy wspólnie zastanawiać się czym w ogóle jest zabytek, po co nam zabytki i co właściwie z nimi począć? Spróbujemy stworzyć definicję zabytku, która będzie pojemna znaczeniowo i jednocześnie zrozumiała dla każdego, niezależnie od wieku i specjalistycznych kompetencji.

Spotkanie poprowadzi Hubert Mącik – Dyrektor Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków UM Lublin.

▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲
Kiedy: 10 lutego godz. 17.00-18.30
Gdzie: spotkanie odbędzie się na platformie Zoom
Zapisy: udział bezpłatny, zapisy za pośrednictwem formularza online
▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲

Miastoczułość to projekt polegający na długofalowym interdyscyplinarnym podejmowaniu tematyki miejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem przestrzeni publicznej. Skierowany jest do miastolubów, aktywistów miejskich, oraz każdego kto chciałby lepiej zrozumieć mechanizmy, które wpływają na zmiany w miastach.
Cykl wydarzeń dotyczy przestrzeni miasta w sensie dosłownym, ale również miejskich przestrzeni mentalnych i symbolicznych. Całoroczna seria spotkań, warsztatów, spacerów i wykładów ma na celu analizę, wymianę doświadczeń, szczególnie dobrych praktyk, konstruktywną krytykę i działalność badawczą w maksymalnie szeroki sposób dotycząca tematu.