W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Czytanie Czechowicza
Data rozpoczęcia 2022-03-15
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21
Organizator Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN"
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Pomysł na coroczne spotkania upamiętniające urodziny Józefa Czechowicza powstał w 2001 roku. Uznaliśmy, że każdego roku w tym właśnie dniu będziemy zapraszać lublinian do odczytania najbardziej „lubelskiego” utworu poety – „Poematu o mieście Lublinie”. Stało się też tradycją, że wszyscy uczestnicy Czytania opowiadają o swoim Lublinie.
Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN"

 

W tym roku „Poemat o mieście Lublinie” zostanie odczytany po raz 22. W tegorocznej edycji Czytania Czechowicza postanowiliśmy połączyć dwa obszary działalności Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”: aktywność okołoliteracką z działalnością związaną z pielęgnowaniem żydowskiej historii Lublina. 

W tegorocznych Urodzinach uczestniczą: Rose Lipszyc, Neta Żytomirska-Avidar, Dani Admon, Mira Ledowska, Tzvika Shulman, Jackie Schwarz, Yaron Becker, Jacob Schwartz, Judith Meyer, Leora Tec, Dwora Trachtenberg, Romuald Jakub Weksler Waszkinel, Josef Dakar, Judy Josephs.

Transmisja live dostępna będzie na YouTube Bramy Grodzkiej
 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej