W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Czytanie performatywne dramatu ”Licheń story”

Czytanie performatywne dramatu ”Licheń story”
Data rozpoczęcia 2013-06-08
Godzina rozpoczęcia 23:00
Miejsce Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17
Kategoria Wydarzenie

W ramach drugiej odsłony projektu "Wielkie Księstwo Dramatu", którego celem jest proponowanie lubelskiej publiczności cyklicznych spotkań z najnowszym dramatem ukraińskim, polskim, litewskim i białoruskim, w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie odbędzie się czytanie performatywne dramatu „Licheń Story” pod opieką reżyserską Rafał Sabary.

"Licheń story" Jarosława Jakubowskiego przedstawia losy kilkunastu bohaterów związanych z pojawiającym się w tytule sanktuarium. W nieoczywisty, daleki zarówno od banalnej deklaratywnej religijności, jak i prostackiego rechotu z tzw. ludowej pobożności Jakubowski stawia w centrum swej sztuki pytania o wiarę. I to nie tyle o jej ogólną kondycję, co raczej o rolę religijnych doświadczeń w konkretnych, zwyczajnych, choć jakże często pokręconych ludzkich losach. Czytaniu sztuki podczas Nocy Kultury towarzyszyć będzie spotkanie poświęcone jej tematyce i rozmowa z autorem.

Jarosław Jakubowski to laureat nagród dramaturgicznych, autor głośnego m.in. Generała (dramatu osnutego wokół postaci Wojciecha Jaruzelskiego) zeralizo-wanego w warszawskim Teatrze IMKA i wyróżnionego podczas Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w 2012 roku.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej