W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Daj się oprowadzić!
Data rozpoczęcia 2022-02-27
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt
Udział Płatny
Koszt udziału 1 zł
Kategoria Zwiedzanie

Jak przygotować wystawę, uwzględniając potrzeby różnych grup odbiorców i odbiorczyń? Dlaczego Franek chce napaść na bazar? Przed czym ostrzegają fotografie dokumentujące rzeczywistość społeczną? Galeria Labirynt zaprasza na oprowadzanie po aktualnych wystawach. 

„Kolekcja Dostępna Vol. 2” to druga odsłona wystawy prac ze zbiorów Galerii Labirynt uzupełnionych o adaptacje przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami oraz migrantek i migrantów. Przygotowane materiały pozwalają na swobodny i samodzielny odbiór wystawy przez każdą osobę bez względu na wiek czy poziom sprawności.

Idea „Napadu na bazar” jest niespełnionym marzeniem o doświadczeniu rzeczywistości w sposób, jakiego oczekujemy. To idea skrajnego działania i to, co ona reprezentuje jest tu kluczowa, a nie samo jej urzeczywistnienie. „Napad na bazar” jest pewnym wzorem postawy, do której dąży artysta, Franek Warzywa, ale która nie opuszcza sfery marzeń. Fascynuje go nieskrępowana wolność i sprzeciw wobec narzucanych ograniczeń, które wiążą się z wejściem na ścieżkę przestępczą.

O oporze wobec autorytarnego państwa opowiada z kolei wystawa „Będzie dobrze, trzeba tylko wszystko zmienić”, prezentująca fotografie autorstwa Chrisa Niedenthala z lat 1981–1983 oraz zdjęcia Archiwum Protestów Publicznych, otwartej platformy dystrybucji obrazów związanych z napięciami społeczno-politycznymi w Polsce od 2016 roku do dzisiaj.

Prowadzenie: Krystian Kamiński, edukator Galerii Labirynt

Dostępność: Oprowadzanie odbywa się na parterze. Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Oprowadzanie odbędzie się z wykorzystaniem audioprzewodników. Ważne! Prosimy o korzystanie z własnych słuchawek z wejściem mini jack.
Wstęp: w cenie biletu do galerii (1 zł). Obowiązują zapisy online przez formularz zgłoszeniowy

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej