W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Daj się oprowadzić! – oprowadzenie kuratorskie po wystawie „Piosenka o mojej rodzinie”

Daj się oprowadzić! – oprowadzenie kuratorskie po wystawie „Piosenka o mojej rodzinie”
Data rozpoczęcia 2023-02-18
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt w Lublinie
Udział Płatny
Kategoria Zwiedzanie

Jak powstała tytułowa piosenka? Dlaczego w „Kanapie po dziadku” można znaleźć papierową kulkę upaćkaną flamastrami? Czym jest stimowanie? Daj się oprowadzić po wystawie „Piosenka o mojej rodzinie”, prezentującej dokumentację codziennego życia osoby autystycznej i jej rodziny, obejrzyj prezentowane prace i ich poznaj historie!

Integralną częścią wystawy są autorskie podpisy, które wraz z pracami składają się na spójną historię osoby autystycznej, która mierzy się z doświadczaniem codzienności. A ta bywa trudna – nieprzewidywalna, pełna niezrozumiałych norm społecznych, nieuniknionych rozmów z ludźmi i trudnych do zniesienia hałasów. Ale bywa też zaskakująca i interesująca, dzięki niekonwencjonalnemu podejściu do tego, co można robić w rodzinie.

Mimo, że na zdjęciach zobaczyć można bałagan i chaos, to wystawa działa podobnie jak mózg większości osób autystycznych: wszystko jest tu opisane wprost, w logiczny i uporządkowany sposób. Na wystawie zostaną zaprezentowane filmy, zdjęcia i instalacja.

Osoby artystyczne: Magdalena Szubielska, Malina Bułtowicz, Radosław Bułtowicz
Zespół kuratorski: Krystian Kamiński, Agata Sztorc-Gromaszek

Dostępność: Oprowadzanie odbywa się na parterze. Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Oprowadzanie odbędzie się z wykorzystaniem audioprzewodników. Oprowadzanie tłumaczone na język ukraiński; tłumacz: Volodymyr Dyshlevuk.
Wstęp: w cenie biletu do galerii

Prowadzenie: Krystian Kamiński, kurator wystawy „Piosenka o mojej rodzinie”

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej