W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Daj się oprowadzić! – zwiedzanie z przewodnikiem wystawy „Powiększenie 3”

Daj się oprowadzić! – zwiedzanie z przewodnikiem wystawy „Powiększenie 3”
Data rozpoczęcia 2022-01-09
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Galeria Labirynt | Plaza, ul. Lipowa 13 (wejście od ul. Ofiar Katynia)
Organizator Galeria Labirynt w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Zwiedzanie

„Powiększenie” jest cyklem lubelskich wystaw, podczas których prezentujemy twórczość lokalnego środowiska artystycznego. W trzeciej odsłonie biorą udział: Magdalena Franczak, Paweł Korbus, Ewa Zarzycka. Daj się oprowadzić po wystawie, obejrzyj prezentowane prace i ich poznaj historie!

W jaki sposób dokonuje się przekładu wartości artystycznej na finansową? Jakie zmienne uwzględnia ten proces, czy wartości np. społeczne wywierają na niego wpływ? W jakim zakresie wartość ekonomiczna może stanowić odzwierciedlenie tej niematerialnej? To tylko niektóre z pytań, które towarzyszą wystawie.

Ewa Zarzycka, Magdalena Franczak i Paweł Korbus podchodzą do tematu zarówno z powagą i ironią. Demaskują i uważnie analizują obecny na wystawie wątek sprzedaży i towarzyszącą mu otoczkę. Prozaiczna, komercyjna rzeczywistość nakłada nierzadko konieczność bycia jednocześnie artystą, piarowcem i menedżerem. Ale czy te dwie role idą zawsze w parze? Poruszane przez nich problemy są interesujące nie tylko dla specjalistów. W codziennym życiu towarzyszy nam wszak wiele stereotypów związanych ze sztuką, a część z nich niewątpliwie dotyczy właśnie jej aspektu finansowego.

Prowadzenie: Krystian Kamiński, edukator Galerii Labirynt

Dbając o bezpieczeństwo uczestników_czek wydarzenia organizatorzy ograniczyli liczbę osób biorących udział w oprowadzaniu. Przypominają również o obowiązku zakrywania ust i nosa. Regularnie dezynfekowane są powierzchnie w galerii, udostępniony jest także płyn do dezynfekcji rąk.

Dostępność: Oprowadzanie odbywa się na parterze w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych.
Wstęp: wolny; obowiązują zapisy online (link do formularza zgłoszeniowego). 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej