W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Daj swojej szafie drugie życie!

Daj swojej szafie drugie życie!
Data rozpoczęcia 2022-04-30
Godzina rozpoczęcia 10:30
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 – sala warsztatowa, parter
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Co to znaczy inspirować się naturą? Czego się uczymy, patrząc na drzewa i rośliny? Skąd projektanci i projektantki biorą pomysły na wzory i kształty? Warsztaty Kultury w Lublinie serdecznie zapraszają na warsztat rodzinny, w czasie którego uczestnicy będą tworzyć kolorowe szablony na starych ubraniach, dając im drugie życie. Wydarzenie skierowane jest do dzieci, które chcą twórczo spędzić wolny czas i pobudzić swoją kreatywność.

Podczas warsztatu użyjemy farb do tkanin oraz własnoręcznie wykonanych szablonów. Będziemy uczyć się tworzenia wzorów i doboru kolorów poprzez obserwację świata natury i porozmawiamy o tym, co nam się podoba w rzeczach, które nosimy. To świetny sposób na pobudzenie wyobraźni i naukę o ekologii. Jestem pewna, że każde dziecko, które weźmie udział w tym spotkaniu, będzie zadowolone i dumne ze swoich nowych ubrań – podkreśla Magdalena Linkowska z Warsztatów Kultury.

Zajęcia poprowadzi Florentyna Nastaj – absolwentka malarstwa na Wydziale Artystycznym UMCS. Maluje obrazy, wykonuje rysunki, rzeźby ceramiczne, a także projektuje plakaty i książki dla wydawnictw dla najmłodszych. Jest laureatką konkursu na Najpiękniejszą Książkę Roku. Współpracuje z instytucjami kultury w Lublinie oraz pracuje jako projektantka graficzna w Galerii Labirynt.

Kto: dzieci w wieku 6-12 lat wraz z pełnoletnimi opiekunami
Zapisy: przez formularz online dostępny na stronie warsztatykultury.pl, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej