W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Daniel Malone – Trzy dysasamblaże do taktycznego wykorzystania w życiu

Daniel Malone – Trzy dysasamblaże do taktycznego wykorzystania w życiu
Data rozpoczęcia 2017-04-01
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Galeria Labirynt | Plaza, ul. Lipowa 13, Lublin (wejście od ul. Ofiar Katynia)
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

W przestrzeni wystawy „Cały czas w pracy” odbędzie się działanie na żywo w wykonaniu Daniela Malone, jednego z artystów biorących udział w projekcie.

Od 2008 roku nowozelandzki artysta Daniel Malone tworzy serię prac, które stanowią zarówno zgromadzone artefakty, jak i szkice towarzyszące realizowanym przez siebie projektom, odzwierciedlając jego postrzeganie strefy prywatnej wykorzystywanej jako studia. Jedna z serii tych „dysasamblaży” (ang. „disassemblages”), jak je nazywa artysta, jest efektem użycia przez niego tłuszczu z ekspresu do kawy jako pigmentu. Znalezione przez artystę w jego najbliższym otoczeniu materiały wraz ze śladami palców odciśniętych na powierzchni zużytych arkuszy papieru w formacie A4 posłużyły do stworzenia wyjątkowej kolekcji, niemal podświadomie diarystycznej, organicznej i cielesnej medytacji.

Wstęp wolny