W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Debata o infrastrukturze akcji „Reinhardt”

Debata o infrastrukturze akcji „Reinhardt”
Data rozpoczęcia 2022-04-21
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Państwowe Muzeum na Majdanku
Udział Bezpłatny
Kategoria Debata

„Akcja Reinhardt” - co wydarzyło się na Lubelszczyźnie 80 lat temu?

Odpowiedzi na to pytanie organizatorzy spotkania będą poszukiwać w kolejnych rozmowach z historykami. W serii debat organizowanych w 80. rocznicę rozpoczęcia masowej eksterminacji ludności żydowskiej w Generalnym Gubernatorstwie chcą przybliżyć wiedzę na temat niemieckiej okupacji Lublina i całego regionu. Omawiając różne aspekty akcji „Reinhardt” – centralnego etapu Holokaustu – spróbują prześledzić działania podejmowane przez niemieckich i austriackich nazistów oraz ich kroki stawiane na drodze ku całkowitej zagładzie Żydów w Europie W realizowanym przez III Rzeszę programie ludobójstwa i grabieży Lublin odegrał kluczową rolę jako centrum decyzyjne sprawców Holokaustu, skąd sprawcy koordynowali akcje wysiedleńcze, likwidacje gett i deportacje ofiar do obozów zagłady.


Projekt rozpocznie się debatą o infrastrukturze akcji „Reinhardt” w Lublinie W rozmowie z Małgorzatą Domagałą udział wezmą Jakub Chmielewski i Marek Duda. Wydarzenie transmitowane on-line odbędzie się w czwartek, 21 kwietnia, w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie o godz. 17:00.

Uczestnictwo w spotkaniu:

  • za pośrednictwem kanału Muzeum na YouTube oraz na profilu na Facebooku,
  • w formie stacjonarnej w Centrum Spotkania Kultur (sala „Kieszeń duża sceny”, poziom +1).
     

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej