W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Debata "Perspektywy metafizyki w XXI wieku"

Debata "Perspektywy metafizyki w XXI wieku"
Data rozpoczęcia 2011-04-18
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Debata

W debacie udział wezmą:
- Wojciech Sady (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie)
- Jacek Wojtysiak (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II)

Prowadzenie:
Sebastian Tomasz Kołodziejczyk (Uniwersity of Geneva i Uniwersytet Jagielloński)

Odbędzie się również prezentacja książki "Przewodnik po metafizyce" (Kraków, WAM, 2011; seria: Przewodniki po filozofii).

"Przewodniki po filozofii" to pierwsza w Polsce seria książkowa, której celem jest zdanie sprawy z aktualnego stanu badań naukowych w zakresie wszystkich dyscyplin filozoficznych. Każda pozycja w serii jest zbiorem esejów autorstwa czołowych polskich znawców przedmiotu reprezentujących różne ośrodki akademickie. Adresatami serii są zarówno wykładowcy i studenci filozofii, jak i szersze grono miłośników filozofii, stąd obok dbałości o merytoryczną jakość tekstów, redaktorom serii przyświeca troska o ich jasność i przystępność. Oprócz uporządkowanej prezentacji najważniejszych wątków toczonych dziś filozoficznych debat Czytelnik otrzymuje obszerne wskazówki bibliograficzne, z uwzględnieniem najnowszych publikacji na dany temat.
Redaktorzy serii: Sebastian Tomasz Kołodziejczyk i Janusz Salamon

www.wydawnictwowam.pl

Współorganizatorem spotkania jest Wydawnictwo WAM.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej